Rozmawiasz – pomagasz!

Nasza szkoła bierze udział w projekcie “Rozmawiasz – pomagasz” – po kilku lekcjach z katolicką szkołą wspólnoty Joy Foundation w Pakistanie, w trakcie których mogliśmy poznać naszych rówieśników z tego odległego zakątka Azji, przyszedł czas na zorganizowanie pomocy materialnej.
Katolicy w Pakistanie żyją w bardzo trudnych warunkach. Prześladowania za wiarę, brak zatrudnienia, brak dostępu do edukacji, często skrajna bieda to ich codzienność. Chcemy w tym szczególnym czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia okazać naszą solidarność, dać odrobinę radości i nadziei i dlatego organizujemy zbiórkę pieniędzy w naszej szkole!
Zachęcamy do zakupu ciasta na poniedziałkowym mikołajkowym kiermaszu, do wrzucenia paru złotych do puszki na każdej długiej przerwie, do zakupów w naszym szkolnym sklepiku (10% dochodu sklepiku będzie przeznaczona na pomoc Pakistańczykom!) i do wrzucenia reszty z zakupów do puszki zostawionej u pana Artura. Zbiórka trwa od 6 do 10 grudnia.
A tymczasem poświęćcie kilka minut na obejrzenie filmiku, który pokazuje w jakich warunkach żyją i uczą się dzieci z naszej zaprzyjaźnionej szkoły.

Skip to content